SIEDZISKO

Unikalny kształt siedziska WOW pozwala w najlepszy sposób wykorzystać budowę nóg jeźdźca.

Dostępne dodatkowe opcje zdecydowanie podnoszą komfort użytkowania siodła

dysko8Siedziska WOW posiadają unikalny kształt, który pozwala w najlepszy sposób wykorzystać budowę nóg jeźdźca. Daje to uczucie siedzenia w siodle, a nie wyłącznie na siodle i stanowi wsparcie stabilności i pewności dosiadu. Kłus wysiadywany nawet na koniach z obszernym ruchem staje się łatwiejszy, a w czasie skoków szybciej uzyskujemy równowagę dosiadu. Siedzisko nie posiada szwów i stworzone jest z bardzo miękkiej skóry.

Każde siedzisko w siodłach WOW wyposażone jest w 2 zamki do puślisk z jednej strony. Pozwala to na zastosowanie 2 pozycji strzemion, w zależności od profilu treningu, równowagi konia i preferencji jeźdźca.

Wszystkie siedziska dostępne są w rozmiarach 16”, 17”, 18”, 19”

Dostępne są również dodatkowe opcje

CC – siedzisko dla Pań które potrzebują więcej komfortu w przedniej części siodła

Wyścielone skrzydełka – można je umieścić na wysokości zamka do puślisk, przeznaczone dla osób szczupłych, które potrzebują większego komfortu w górnej części ud.

Siedziska dostępne są w następujących opcjach:

sioSiedzisko extra głębokie – używane przede wszystkim przez jeźdźców ujeżdżeniowych. Charakteryzuje się wysokim tylnym łękiem.  

 

Siedzisko głębokie – używane przez jeźdźców ujeżdżeniowych, a także przez jeźdźców skokowych. Pozwala w łatwy sposób odnaleźć punkt równowagi i pewny dosiad.

 

Siedzisko płytkie – posiada okrągły, dość niski łęk tylny, który z jednej strony stanowi wsparcie dla dosiadu, z drugiej zaś pozwala na swobodną zmianę pozycji w czasie skoku.

Siedzisko płaskie – posiada kwadratowy, niski tylny łęk. Daje dużą swobodę dosiadu i przesuwania się wzdłuż powierzchni siedziska w czasie skoków parkurowych bądź crossowych. 

Siedzisko Cross Country – posiada kwadratowy, bardzo niski łęk. Zostało stworzone specjalnie dla jeźdźców crossowych, tak aby mogli całkowicie swobodnie przesunąć się na tył siodła, nie tracąc jednocześnie kontaktu z grzbietem konia.

Logo Header Menu