Technologia zastosowana w siodłach WOW, po raz pierwszy w historii siodlarstwa, pozwala na dopasowanie siodła do konia podczas ruchu, pod jeźdźcem

 

 

 

 

 

     Poznaj rewolucyjną technologię dzięki której siodła WOW osiągnęły ogromny sukces nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii, ale również w większości krajów Europy Zachodniej, a także USA, Afryce, Australii i Nowej Zelandii. 

     Co wyróżnia siodła WOW ?

    Siodła WOW jako jedyne na rynku składają się z modułów. Kształt terlicy, siedzisko, kształt paneli, wielkość i kształt przedniego łęku, tybinkę i jej skontowanie, i system mocowania popręgu wybieramy niezależnie. Dzięki temu indywidualnie dobrane siodło - czyli jedną z ponad 5 000 kombinacji dla jeźdzca i konia - możemy stworzyć na miejscu, u Państwa w stajni. Dzięki systemowi paneli powietrznych FLAIR siodło możemy dopasowywać  i równoważyć podczas ruchu, pod jeźdźcem. Technologia FLAIR pozwala na najlepszy rozkład nacisku (co zostało wielokrotnie potwierdzone w badaniach porównwnczych względem innych wypełnień paneli), a także umożliwia zmiany ciśnienia w panelach w zależności od pracy grzbietu podczac ruchu. Następnie mają Państwo czas na odbycie jazdy testowej. Wszystko to podczas pierwszej wizyty.

    Technologia zastosowana w siodłach WOW daje to ogromną przewagę względem tradycyjnych rozwiązań. Nie występuje ryzyko, iż nasz przedstawiciel nie będzie miał ze sobą siodła, które jest idealnie dopasowane zarówno do konia i do jeźdźca. Nie ponoszą Państwo ryzyka, iż siodło szyte na miare w oparciu o kształt grzbietu stojącego konia, nie będzie pasowało gdy koń zacznie się ruszać - zwiększy napięcie mięsni, podniesie grzbiet. W przyszłości, gdy będą już Państwo posiadaczami siodła WOW - w przypadku zmiany konia lub zmiany potrzeb jeźdźca, wystarczy wymienić odpowiedni element siodła i ponownie je zrównoważyć - nie ponoszą więc Państwo ryzyka konieczności zakupu nowego siodła.  

     Siodła WOW są idealną odpowiedzią na rosnący popyt na sprzęt, który nie tylko jest bezpieczny i zdrowy dla koni, ale przede wszystkim pozwala im zaprezentować swój prawdziwy potencjał. Powstały po 6 latach intensywnych badań z udziałem mistrzów siodlarstwa, lekarzy weterynarii, chiropraktyków, fizjoterapeutów, a także najlepszych jeźdźców i trenerów wszystkich dyscyplin jeździeckich. Przeznaczone są zarówno do sportu (ujeżdzenie, skoki, cross, WKKW, rajdy długodystansowe), jak i rekreacji. Wpływają bardzo pozytywnie na zdrowie grzbietu i ruch konia, a także na komfort i dosiad jeźdźca - co ma ogromne znaczenie niezależnie od uprawianej dyscypliny.