SYSTEMY MOCOWANIA POPRĘGU

Siodła WOW dają największy wybór systemów zamocowania popręgu, co jest niezwykle ważne dla komfortu konia i stabilności siodła

Możliwość zastosowania różnych systemów mocowania popręgu rozwiązuje wiele problemów z dopasowywaniem siodeł, standardowo uznawanych za bardzo trudne

Popręgi i system ich mocowania w siodłach firmy WOW, dają największą dostępną na rynku możliwość dostosowania do potrzeb konia i jeźdźca. W wyborze konkretnego systemu kierujemy się następującymi cechami:

– miejscem występowania wgłębienia na popręg, którego położenie zależne jest od konformacji i kondycji danego konia. Warto zauważyć, iż umiejscowienie popręgu w innym miejscu niż naturalne wgłębienie, będzie skutkować przesuwaniem się siodła (do przodu lub tyłu), a także narastającym dyskomfortem konia.

– kształtem dolnej części brzucha

– występowaniem asymetrii, które mogą być skorygowane poprzez zmianę systemu mocowania popręgu

– rodzajem treningu

 Dostępne są następujące opcje:

 1) Podwójne ‘V’ dla koni u których miejsce na popręg jest w standardowym miejscu.

2) Punktowa przystuła i pojedyncze ‘V’ dla koni u których wgłębienie na popręg jest nieco przesunięte do przodu. W tym przypadku standardowe zamocowanie popręgu skutkowałoby przesuwaniem się siodła w kierunku szyi.

3) Popręg przedni czyli przystuła przednia i pojedyncze ‘V’ dla koni u których wgłębienie na popręg jest znacznie przesunięte do przodu. Warto zauważyć iż konie u których występuje ta cecha, często pracują również na przodzie i mają trudność z angażowaniem zadu. Przesuwające się do przodu siodło pogłębiało by tą cechę, znacznie utrudniając przeniesienie ciężaru na zad. Zastosowanie rozwiązań proponowanych przez firmę WOW przerywa zamknięte koło – pozwala na umiejscowienie siodła na prawidłowym miejscu, co znacznie ułatwi pracę nad angażowaniem zadu i poprawą równowagi konia. Co więcej, w zależności od nasilenia problemu, popręg przedni zastosować można na 3 sposoby.

4) Popręg w kształcie litery ‘H’ jest opatentowanym rozwiązaniem firmy WOW. Doskonale sprawdził się jako narzędzie pozwalające na zwiększenie stabilności siodła, bez nadmiernego podciągania popręgu. Może być zastosowany ze standardowym systemem mocowania popręgu, jak i punktową i przednią przystułą. Zaletą popręgu ‘H’ jest zwiększenie obszaru na którym rozkłada się nacisk i przeniesienie części nacisku z mięśni piersiowych na mostek.  To rozwiązanie bardzo pozytywnie wpływa na pracę przednich nóg i łopatek.

5) Popręg wojskowy – jest systemem który stabilizuje przód i tył siodła, pozwalając jednocześnie na przesuwanie siodła do przodu i tyłu niezależnie od położenia wgłębienia na popręg. Może być stosowany w skokach przez przeszkody. Stanowi również doskonałe rozwiązanie dla koni których wgłębienie na popręg przesunięte jest do tyłu.

6) Pojedynczy pasek równoważący – używany przy konieczności asymetrycznego mocowania popręgu. Może zostać zainstalowany zarówno z przodu, jak i tyłu siodła.

Logo Header Menu